Poradnik weselny

Pytania i odpowiedzi

Jak uzgodnić z Państwem termin ślubu ?
Termin Waszego ślubu można wstępnie ustalić przez formularz na stronie internetowej lub telefonicznie pod numerem +48 696 554 022.

Czy mogą Państwo opisać jak wygląda dzień zdjęciowy ?
W skrócie postaram się przybliżyć jak wygląda dzień zdjęciowy na podstawie pełnej oferty reportażowej zawierającej fotografowanie przygotowań, ceremonii ślubnej w kościele, pleneru oraz przyjęcia weselnego.

Zdjęcia zaczynają się od naszego przyjazdu, ok 3 godzin przed ceremonią do domu panny młodej, gdzie uczestniczymy w przygotowaniach przedślubnych. Reportaż z przygotowań jest dobrym wstępem pozwalającym Państwu młodym oswoić się z aparatem przed ceremonią ślubną, a to owocuje lepszymi, naturalnymi zachowaniami a tym samym fotografiami.

W czasie przygotowań cały czas towarzyszymy pani młodej w domu uczestniczymy w przygotowaniach, ubiorze sukni, doborze biżuterii itp.
Po przyjeździe pana młodego z rodzicami przystępujemy do wykonania zdjęć z błogosławieństwa Państwa młodych przez rodziców. Jest to także dobry moment do wykonania kilku grupowych oraz portretowych fotografii rodzinnych.

Dalszym krokiem jest ceremonia w kościele a dalej udajemy się na przyjęcie weselne (zazwyczaj po ok 2 godzinach możemy jechać na plener lub umówić się na inny termin w zależności od Waszego życzenia.) Nasze uczestnictwo w uroczystości weselnej obejmuje wykonanie zdjęć z kluczowych momentów zabawy weselnej i trwa zazwyczaj do 00:30 w nocy.

Jaka jest Państwa metoda tworzenia reportażu ślubnego ?
Jesteśmy zwolennikami fotografii reportażowej, świadkami wydarzeń, sytuacji jakie miały miejsce. Najbardziej zależy nam na pokazaniu przez fotografię emocji ludzi podczas uroczystości, ich relacje z najbliższą rodziną oraz przyjaciółmi. Staramy się przekazać za pomocą zdjęć atmosferę tego dnia, miłość i dobrą zabawę, a także opowiedzieć historię, którą po latach będziecie wspominać równie mocno jak dzień po ślubie.

Zawsze pytamy jakie są oczekiwania klientów i na czym im najbardziej zależy. Na stronie internetowej jest tylko niewielka część wykonanych przez nas zdjęć. Każde wesele jest inne, wyjątkowe a naszą rolą jest te momenty uchwycić na fotografii.

Czy wszyscy goście będą mieli zrobione zdjęcie ?
Najczęściej staramy się o tym rozmawiać z klientem przed przystąpieniem do reportażu. Są dwa proste rozwiązania. Wykonanie zdjęć grupowych z udziałem wszystkich gości na przyjęciu weselnym (jest to wspaniała pamiątka na lata) oraz wykonanie kilku zdjęć grupowych. Nie limitujemy ilości wykonanych zdjęć, natomiast trudno zagwarantować zrobienie zdjęcia każdemu z osobna. Najczęściej jednak nie ma takich problemów.

Jak wygląda wykonywanie zdjęć z rodziną?
Sugerujemy klientom przeznaczenie ok. kwadransa do pół godziny na zdjęcia pamiątkowe z rodziną i znajomymi. Najlepszym czasem na takie zdjęcia jest początek przyjęcia, zwykle po pierwszym tańcu, gdy wszyscy nie są jeszcze zmęczeni.

Jaki jest czas pracy w dniu wesela ?
Reportaż rozpoczynamy od przygotowań około 3h przed ślubem, kończymy po oczepinach około godziny 00:30, czas pracy w dniu ślubu to 12 godzin.

Czy dojazd jest wliczony w cenę ?
Tak, dojazd na wesele jest wliczony w cenę.

Czy oferujecie także filmowanie ?

Tak, Współpracujemy także z firmami zajmującymi się filmowaniem co pozwala na wykonanie zdjęć i filmu w jednym stylu.

Co to jest galeria online ?
Fotograficzna galeria zdjęć ze ślubu dostępna w każdym zakątku świata przez stronę internetową online. Pozwala na podzielenie się ze wszystkimi znajomymi swoimi zdjęciami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające szybko dotrzeć z fotografiami do wszystkich gości weselnych oraz znajomych. Galeria jest na hasło więc nie musicie się martwić o prywatność.

W jakim czasie po ślubie otrzymujemy wykonane przez Państwa zdjęcia.
Czas postprodukcji wynosi max 2 m-ce od dnia ślubu, w zależności od zlecenia.