Poradnik


Jak uzgodnić z Państwem termin ślubu ?

Termin Państwa ślubu można wstępnie ustalić przez formularz na stronie dostępny (tutaj) lub pod numerem +48  696 554 022.

Czy mogą Państwo opisać jak wygląda dzień zdjęciowy ?

W skrócie postaram się przybliżyć jak wygląda dzień zdjęciowy na podstawie pełnej oferty reportażowej zawierającej fotografowanie przygotowań, ceremonii ślubnej w kościele, pleneru oraz przyjęcia weselnego.

Zdjęcia zaczynają się od naszego przyjazdu, ok 3 godzin przed ceremonią do domu panny młodej lub pana młodego, gdzie uczestniczymy w przygotowaniach przedślubnych. Reportaż z przygotowań jest dobrym wstępem pozwalającym Państwu młodym oswoić się z aparatem przed ceremonią ślubną, a to owocuje lepszymi, naturalnymi zachowaniami a tym samym fotografiami.
W czasie przygotowań cały czas towarzyszymy pani młodej w domu uczestniczymy w przygotowaniach, ubiorze sukni, doborze biżuterii itp.

Po przyjeździe pana młodego z rodzicami przystępujemy do wykonania zdjęć z błogosławieństwa Państwa młodych przez rodziców. Jest to także dobry moment do wykonania kilku grupowych oraz portretowych fotografii rodzinnych.

Dalszym krokiem jest ceremonia w kościele a dalej udajemy się na przyjęcie weselne (zazwyczaj po ok 2 godzinach możemy jechać na plener lub umówić się na inny termin w zależności od Państwa życzenia.) Nasze uczestnictwo w uroczystości weselnej obejmuje wykonanie zdjęć z kluczowych momentów zabawy weselnej i trwa zazwyczaj do 00:30 w nocy

Jaka jest Państwa metoda tworzenia reportażu ślubnego ?

Jesteśmy zwolennikami fotografii reportażowej, świadkami wydarzeń, sytuacji jakie miały miejsce. Najbardziej zależy nam na pokazaniu przez fotografię emocji ludzi podczas uroczystości, ich relacje z najbliższą rodziną oraz przyjaciółmi. Staramy się przekazać za pomocą zdjęć atmosferę tego dnia, miłość i dobrą zabawę, a także opowiedzieć historię, którą po latach będziecie Państwo wspominać równie mocno jak dzień po ślubie.

Zawsze pytamy jakie są oczekiwania klientów i na czym im najbardziej zależy. Na stronie internetowej jest tylko niewielka część wykonanych przez nas zdjęć. Każde wesele jest inne, wyjątkowe a naszą rolą jest te momenty uchwycić i zamrozić na fotografii.

Czy wszyscy goście będą mieli zrobione zdjęcie?

Najczęściej staramy się o tym rozmawiać z klientem przed przystąpieniem do reportażu. Są dwa proste rozwiązania. Wykonanie zdjęć grupowych z udziałem wszystkich gości na przyjęciu weselnym (jest to wspaniała pamiątka na lata) oraz wykonanie kilku zdjęć grupowych. Nie limitujemy ilości wykonanych zdjęć, natomiast trudno zagwarantować zrobienie zdjęcia każdemu z osobna. Najczęściej jednak nie ma takich problemów.

Jak wygląda wykonywanie zdjęć z rodziną?

Sugerujemy klientom przeznaczenie ok. kwadransa do pół godziny na zdjęcia pamiątkowe z rodziną i znajomymi. Najlepszym czasem na takie zdjęcia jest początek przyjęcia, zwykle po pierwszym tańcu, gdy wszyscy nie są jeszcze zmęczeni.

Jaki jest czas pracy w dniu wesela ?

Reportaż rozpoczynamy od przygotowań około 3h przed ślubem, kończymy po oczepinach
około godziny 00:30, czas pracy w dniu ślubu to ok 12 godzin.

Czy oferujecie także VIDEOFILMOWANIE ?

Tak, Współpracujemy także z firmą zajmującą się filmowaniem co pozwala na wykonanie zdjęć w jednym stylu.

Co to jest galeria Online ?

Fotograficzna galeria zdjęć ze ślubu dostępna w każdym zakątku świata przez stronę internetową online. Pozwala na podzielenie się ze wszystkimi znajomymi swoimi zdjęciami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające szybko dotrzeć z fotografiami do wszystkich gości weselnych oraz znajomych.

Jak wygląda proponowany przez Państwa album lub etui na zdjęcia?

Oferowane przez nas albumy lub etui do zdjęć są to produkty bardzo wysokiej jakości, mają niepowtarzalny i unikalny wzór dostępny na zamówienie. W albumie na ogół znajduję się 40-60 zdjęć dużego formatu, w etui 50-100 zdjęć starannie wyselekcjonowanych oraz dodatkowo obrabianych i przygotowanych do druku.

W jakim czasie po ślubie otrzymujemy wykonane przez Państwa zdjęcia.

Czas postprodukcji nie przekracza 90 dni od dnia ślubu, w zależności od zlecenia.